Dietetyk

bathroom-scale-1149265_1920

Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka?

Jeśli chcesz długofalowych zmian w swoim życiu, które poprawią stan Twojego zdrowia oraz polepszą samopoczucie to warto umówić się na wizytę u dietetyka.

Odpowiedni rodzaj diety zalecany jest w leczeniu wielu chorób układu krążenia i metabolicznych, takich jak: cukrzyca, hipercholesterolmia, nadciśnienie tętnicze, hiperurykemia czy otyłość, W wielu schorzeniach sama farmakoterapia może okazać się nieskuteczna, o ile nie towarzyszy jej przestrzeganie odpowiednich zaleceń dietetycznych. W innych stosownie leków może być się zbędne, a wystarczającym sposobem leczenia schorzenia jest wyłącznie dietoterapia.

Co nas wyróżnia?

diet-695723_1920 (1)
brain-954821_1920
silhouettes-616913_1280
Profesjonalizm
Indywidualne podejście
Skuteczność

W naszej poradni leczeniem dietetycznym zajmują się osoby z wyższym wykształceniem w zakresie żywienia człowieka. Przygotowanie to nie jedyny ich atut. Dietetyka kliniczna to również pasja osób zajmujących się dietoterapią w NZOZ Kardio-Plus. Zalecenia żywieniowe, które są udzielane oparte są na ocenie stanu zdrowia pacjentów i ich aktualnych wynikach badań. W ocenie stanu podżywienia i wyznaczeniu kierunku pożądanych zmian żywieniowych wykorzystujemy profesjonalny analizator składu ciała pozwalający między innymi na określenie ilościowego i procentowego udziału tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz wody w organizmie pacjenta.

W naszej poradni pacjent otrzymuje zalecenia skierowane wyłącznie dla danej osoby.  Po konsultacji, uzyskaniu informacji dotyczących preferowanych produktów oraz takich, które nie są tolerowane lub lubiane, układa jest indywidualna dieta. Aby było to możliwe dietetyk w NZOZ Kardio-Plus wykorzystuje profesjonalne oprogramowanie komputerowe ALIANT umożliwiające układanie kompleksowego i zbilansowanego planu dietetycznego.  Bogata, stale aktualizowana baza produktów i potraw w programie ALIANT sprawia, że utrzymanie przez chorego diety nie wiąże się z trudnymi do zniesienia wyrzeczeniami!

Indywidualna dieta oferowana przez naszego dietetyka to nie dieta cud, tylko dieta bezpieczna i odpowiadająca potrzebom pacjenta. Profesjonalnie dobrany plan żywieniowy uwzględniający preferencje żywieniowe sprawia, że oprócz utraty wagi ciała lub normalizacji zaburzeń metabolicznych,  pacjent długofalowo zmienia swoje nawyki żywieniowe. Odpowiedni dobór produktów i przepisów daje nie tylko poczucie lekkości, ale zapewni również przypływ energii i chęci do życia. Naszym celem nie jest uzyskanie szybkiego, ale równocześnie krótkotrwałego efektu, tylko długofalowy efekt związany ze zdrową sylwetką i zmniejszeniem ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych lub ich powikłań.